TEL: + 86 185-2101-4030

Të gjitha kategoritë
EN

home>Lajme>Alga deti

Leshterikët e pjekur në det janë një burim i mirë i jodit

Koha: 2017-11-21 Goditjet: 25

Lëpusha e detit të pjekur është një burim i mirë i jodit, me një shërbim që përmban 65 përqind të sasisë që duhet të konsumoni çdo ditë. Tiroide juaj mbështetet në jod për të funksionuar si duhet; pa mjaftueshëm në planin tuaj të vaktit, mund të keni një tiroide të zgjeruar ose probleme të tjera të tiroides. Shtë thelbësore që të merrni jod të mjaftueshëm në dietën tuaj ndërsa jeni shtatzënë - megjithë këtë lëndë ushqyese, mund të lindni një fëmijë me prapambetje mendore. Ndërsa Sushi nuk rekomandohet gjatë shtatëzënësisë për shkak të rreziqeve të paraqitura nga infeksione të mundshme bakteriale të peshkut të papërpunuar dhe ndotje të merkurit, mund të keni alga deti të pjekur në enët e tjera.

Paraprakisht: Sushi është një lloj ushqimi

Tjetra: Asnje