TEL: + 86 185-2101-4030

Të gjitha kategoritë
EN

home>Lajme>Alga deti

Ja se si të dini nëse Sushi juaj është në të vërtetë i freskët

Koha: 2018-10-07 Goditjet: 22

Kur bëhet fjalë për gjërat që ne nuk mund të jetojmë pa, Sushi shijshme është padyshim atje. Në mënyrë serioze, nëse do të varet nga ne, ne do të duam të shtypim printime Sushi dhe arti thonjsh 24/7 sepse dashuria jonë është e vërtetë. Dhe jemi të sigurt se shumë prej jush vlerësojnë edhe Sushi të mirë. Por, çfarë përbën "Sushi të mirë", dhe si mund të tregoni nëse Sushi juaj është i freskët?

Sushi është bërë një mundësi e shpejtë e vaktit për ushqim, nga tempura dhe teriyaki te sashimi, nigiri, dhe pjatat tradicionale më të shijshme. Po, edhe Sushi ka shkuar në rrjedhën e parë. Sidoqoftë, kur blini kryesisht peshk të papërpunuar dhe oriz të ftohtë që shpesh gjendet në kutitë e përgatitura paraprakisht, gjërat mund të bëhen mjaft të diskutueshme, shumë shpejt.

Ne e dimë se nuk është e mundur të shmangni plotësisht peshq subpar, por ka disa gjëra që mund t'i kontrolloni për t'u siguruar që enët tuaja të Sushi janë në freskët e tyre.

1. Era

Një mënyrë e mirë për të thënë nëse Sushi juaj është i freskët është erë. Si në, peshqit e freskët nuk duhet të kenë erë fare, dhe as restoranti. Një dyqan i pastër dhe pa erë është gjithmonë një çelës i mirë që stafi kujdeset për sigurinë dhe cilësinë e ushqimit. Por nëse duhet të ketë erë, kuzhinieri i famshëm botëror Hidekazu Tojo thotë, "një restorant i mirë me Sushi duhet të nuhasë si kastravec ose shalqi."

2. Pamja

Merrni një sekondë për të parë mishin e peshkut. Duhet të jetë me shkëlqim, i tejdukshëm dhe i lirë nga çdo zhul i qumështit. Peshk i hollë në kërkim të shurdhër janë shenjat kryesore që Sushi juaj është i fikur. Bardhësia e orizit dhe pastërtia e nori (alga deti) mund të jenë gjithashtu tregues të freskisë.

Kur bëhet fjalë për ton, eksperti i shijes Trevor Corson thotë se pamjet mund të mashtrojnë, pasi është praktikë e zakonshme në industri të gazit ton me monoksid karboni për ta bërë atë të duket rozë. Që do të thotë që trashësia nuk është një tregues i freskisë. Nëse ton duket sikur po kthehet në kafe rreth skajeve, mund të dëshironi të zgjidhni rrotullën e perimeve.

3. Ndjenja

Mishi i peshkut të freskët duhet të jetë aq i fortë sa të pranohet kur shtypet. Sigurohuni që të kontrolloni për të parë nëse Sushi juaj i plotëson këto kritere para se të konsumoni.

4. Shija

Tastefarë shije? Nëse Sushi juaj nuk e kaloi erën, shikoni dhe provoni teste ... nuk ka asnjë mënyrë se si ta provoni. Përveç nëse helmimi nga ushqimi është gjëja juaj.

Për më tepër, nëse Sushi juaj është i paketuar, sigurohuni që të kontrolloni datat e skadimit dhe mos kini frikë të pyesni personelin saktësisht kur ushqimi juaj ishte përgatitur.

Disa këshilla të tjera për t'u siguruar që përvoja juaj e Sushi është më e mira që keni pasur ndonjëherë:

Merrni rekomandime! Fjala e gojës ose faqet si Yelp kanë tendencë të jenë të shkëlqyeshme për të tretur restorante më të dobëta dhe për t'ju mbajtur të humbur kohë dhe energji. Gjithashtu, shumë ekspertë të Sushi sugjerojnë të kaloni të dielave pasi që restorantet japoneze jo gjithmonë kanë peshk të freskët të dorëzuar gjatë fundjavës. Restorantet cilësore të Sushi janë gjithashtu të mbyllura zakonisht të hënave.

Nëse mundeni, duhet të shmangni Sushi-të gjithë-që mund të hani. Ndërsa "marrëveshja" mund të jetë joshëse, ju me siguri do të përfundoni duke penduar atë. Sushi supozohet të jetë bërë nga përbërës me cilësi të lartë, kështu që mungesa e freskisë mund të jetë arsyeja pse po merrni sasi masive për vetëm 10 dollarë.

Dhe kjo është se si ju mund të tregoni nëse Sushi juaj është me të vërtetë i freskët. Sigurohuni që të na heqni një vijë nëse gjeni ndonjë njollë të shkëlqyeshme Sushi që ia vlen të kontrolloni.