TEL: + 86 185-2101-4030

Të gjitha kategoritë
EN

home>Lajme>Alga deti

Përfitimet shëndetësore të detit të pjekur

Koha: 2018-10-25 Goditjet: 32

Lëpushat e detit Nori klasifikohen në të vërtetë si një perime, një perime deti që është. Disa nga ne mund të mos kenë shijuar kurrë më parë alga deti por japonezët kanë ngrënë këtë super ushqim për shumë shekuj tani. Ata e vlerësojnë nori si një ushqim të jetëgjatësisë.

Me një profil mjaft mbresëlënës ushqyes, këtu janë disa nga përfitimet e ngrënies së detit të pjekur:

1. Jod i lartë

Lëpusha e pjekur e detit (ose çfarëdo lloj deti për këtë çështje) është një burim i pasur i jodit. Jodi është një mineral që është thelbësor për metabolizmin tuaj dhe ndihmon gjëndrën tuaj tiroide të funksionojë ashtu siç duhet. Një fletë e nori përmban rreth gjysmën e marrjes së rekomanduar ditore të jodit.

2. Burimi i vitaminës B12

Vitamina B12 mbështet funksionimin normal të trurit dhe sistemit nervor dhe ndihmon në formimin e rruazave të kuqe të gjakut. Nori përmban 1.2 mg vitaminë B12 për 1 fletë.

3. Kalium i lartë

Kaliumi është një mineral që ndihmon në uljen e presionit të gjakut dhe ul rrezikun për goditje në tru dhe sëmundje të zemrës. Nori përmban 50 mg kalium për 1 fletë.

4. Përmban proteina dhe fibra

Ndërsa sasitë nuk janë super të larta, alga deti i pjekur në të vërtetë përmban proteina dhe fibra.

5. Kalori të ulëta dhe yndyra të ngopura

Leshterikët e pjekur në det janë tepër të ulët në kalori me një fletë që përmban vetëm 5 kalori. Sasia e yndyrës në nori është pothuajse e papërfillshme.

Vlen të përmendet se patatet e skuqura të detit të pjekur janë gjithashtu një burim shumë i mirë i kalciumit, magnezit, fosforit dhe vitaminës C.

Nantong Chitsuru Foods Co, Ltd, kushtuar detit të pjekur për më shumë se 20 vjet, ne jemi zgjedhja juaj më e mirë!