TEL: + 86 185-2101-4030

Të gjitha kategoritë
EN

home>Lajme>Alga deti

Mënyra të lehta për të shtuar alga deti në dietën tuaj

Koha: 2018-01-17 Goditjet: 27

Ju nuk keni nevojë të rregulloni frigoriferin tuaj për të përfshirë detin në dietën tuaj të shëndetshme. Përdorni disa këshilla të thjeshta për të filluar përdorimin e tij në ushqimet që ju pëlqejnë tashmë:

Në sallatat. Leshterikët mund të hahen në sallata të thjeshta, duke përdorur të dy llojet Kelp dhe Wakame të përzier së bashku me vajin e susamit dhe farat, si dhe xhenxhefilin e grirë. Nëse dëshironi mund të hidhni në të edhe disa kastraveca të prera hollë dhe domaten.

Në Smoothies dhe Supat. Ju mund të shtoni alga deti më të larta në proteina, si Spirulinën e tharë, në smoothies ose supat me petë.

Në mëngjes. Thjesht përdorni atë si ju do të përdorni spinaq në omelet tuaja. Provoni ta përzieni me disa kërpudha shitake dhe fara bambuje