TEL: + 86 185-2101-4030

Të gjitha kategoritë
EN

home>Lajme>tjetër

Zhvillimi i Uthull

Koha: 2019-05-20 Goditjet: 27

Siç e dimë të gjithë, duke qenë përbërës i thartuar, uthulla është bërë me kokrra të tilla si sherebel, oriz, misër, grurë.sugar dhe alkool.

Uthull u shfaq para dinastisë Zhou, e cila u quajt "zuò" në Kinën e lashtë. Në Japoni, uthulla quhet gjithashtu "e hidhur" ose "zuò".

Për shkak të mjedisit natyror, uthulla mund të prodhohej lehtësisht, që nga kohërat e lashta, njerëzit kishin filluar të përdorin uthull. Në përgjithësi, vendet lindore bëjnë uthull me kokrra ndërsa vendi perëndimor bën uthull me fruta dhe verë.

Ka shumë prodhues që prodhojnë uthull e cila ka shije të ndryshme. Si një nga prodhuesit profesional të ushqimeve në stilin japonez, Nantong Chitsuru Foods Co, Ltd, prodhon uthull orizi, uthull Sushi dhe të tjerët. Nga viti 1996, ne gjithmonë i përmbahemi parimit të shëndetit, lumturisë , shoqërues i mirë, produkte me cilësi të lartë dhe shërbim perfekt për të kënaqur klientët tanë.