TEL: + 86 185-2101-4030

Të gjitha kategoritë
EN

home>Lajme>tjetër

Festivali Kinez i Pranverës

Koha: 2018-02-16 Goditjet: 30

Sot është Festivali Kinez i Pranverës. Festivali më i Kinës.

Festa e Pranverës është festivali më i rëndësishëm në Kinë. Në mbrëmjen para Festivalit të Pranverës, familjet mblidhen dhe hanë një vakt të madh. Në shumë vende njerëzve u pëlqen të vendosin fishekzjarrët .Vendosjet janë ushqimi më tradicional. Fëmijët si festa shumë , sepse ata mund të kenë ushqim të shijshëm dhe të veshin rroba të reja. Ata gjithashtu mund të marrin para nga prindërit e tyre. Këto para u jepen fëmijëve për fat të mirë. Njerëzit vendosin rrotulla të Vitit të Ri në mur për fat të mirë.

Dhe në këtë ditë të lumtur, të gjithë punonjësit e chitsuru ju urojnë shëndet të mirë, fat të mirë në gjithçka dhe uroj që të gjithë familjen tuaj të kenë një jetë të lumtur në vitin e ardhshëm!

Paraprakisht: Paraqitja e Chitsuruya

Tjetra: Asnje