TEL: + 86 185-2101-4030

Të gjitha kategoritë
EN

home>Lajme>tjetër

Si ta bëni Sukiyaki në shtëpi

Koha: 2018-11-09 Goditjet: 32

Ka vetëm dy muaj para Vitit të Ri dhe bëhet më e ftohtë dhe më e ftohtë.

Sidoqoftë, është më mirë nëse do të mund të shijonim ushqim të ngrohtë dhe supë në shtëpi kur shijojmë skenën e borës jashtë dritares.

Sukiyaki është një pjatë popullore e nxehtë japoneze. Kur dëshironi të DIY pjatën, Salca Sukiyaki vjen në dispozicion.

Për më tepër, ju mund të përgatisni perime me gjethe të tilla si lakra, spinaqi dhe bok choy.

Mund të shtohen edhe tofu, kërpudha shiitake, leeks dhe luspa / qepë jeshile. Diçka thelbësore është viçi i prerë në feta.

Vini re se ne do të bëjmë më mirë Suce Sukiyaki së pari dhe të gjithë përbërësit janë gatuar në të njëjtën kohë në salcën Sukiyaki.

Më në fund, le të shijojmë sukiyakiun në shtëpi!