TEL: + 86 185-2101-4030

Të gjitha kategoritë
EN

home>Lajme>tjetër

tjetër
 • 16 2018-02
  Festivali Kinez i Pranverës

  Festa e Pranverës është festivali më i rëndësishëm në Kinë. Në mbrëmjen para Festivalit të Pranverës, familjet mblidhen dhe hanë një vakt të madh. Në shumë vende njerëzit pëlqejnë .....

  Shih më shumë
 • 22 2018-10
  Paraqitja e Chitsuruya

  Ndërmarrja Chitsuruya e themeluar në janar, 1996, mbështetet në burime natyrore të hollë për të marrë produkte superiore, prodhim, treg deti të pjekur në det, etj & gjithashtu ......

  Shih më shumë
 • 09 2018-11
  Si ta bëni Sukiyaki në shtëpi

  Ka vetëm dy muaj para Vitit të Ri dhe bëhet më i ftohtë dhe më i ftohtë. Sidoqoftë, është më mirë nëse do të mund të shijonim ushqim të ngrohtë dhe supë në shtëpi kur shijojmë skenën e borës jashtë ......

  Shih më shumë
 • 20 2019-05
  Zhvillimi i Uthull

  Siç e dimë të gjithë, duke qenë përbërës i thartuar, uthulla është bërë me kokrra të tilla si sherebel, oriz, misër, grurë.sugar dhe alkool. Uthull u shfaq para dinastisë Zhou, e cila në lashtësi quhej "zuò" .....

  Shih më shumë
 • 07 2019-06
  Festivali i Barkave të Dragoit

  Sot është Festivali i Dragon Boat, i cili është një nga festivalet më të rëndësishme tradicionale në Kinë. Isshtë në ditën e pestë të muajit të pestë hënor çdo .....

  Shih më shumë
 • 02 2019-08
  Të gjitha qëllimet-erëza-HON TSUYU

  Sot, unë do të doja të prezantoj një erëza për qëllime të gjithanshme për ju.Ai quhet HON TSUYU (SUP I KUJDES) .Ajo përdoret gjerësisht në japoneze .....

  Shih më shumë