TEL: + 86 185-2101-4030

Të gjitha kategoritë
EN

home>Lajme>Lajmet e Ndërmarrjeve

Inspektimi dhe karantina Tianjin kthyen një dërgesë të myshkut të detit Korenë e Jugut

Koha: 2017-11-14 Goditjet: 23

Kohët e fundit, stafi i zyrës së inspektimit dhe karantinës në tianjin kanë përgjuar importin e myshkut të detit nga Koreja e Jugut e cila ka tejkaluar numrin e përgjithshëm të kolonive. Rezultatet e testimit laboratorik tregojnë se të tre llojet e kolonive të detit detar tejkaluan totalin e algave të standardeve kombëtare të sigurisë ushqimore dhe kërkesave të kufizuara për produktet e saj.

Numri i përgjithshëm i kolonive në ushqim është treguesi bazë i higjenës së ushqimit, bojëra mikrobike do të dëmtojë ushqimin e ushqimit, do të përshpejtojë përkeqësimin e ushqimit, kostoja brenda periudhës së garancisë së ushqimit është gjithashtu vlerë ushqimore.