TEL: + 86 185-2101-4030

Të gjitha kategoritë
EN

home>Lajme>Lajmet e Ndërmarrjeve

Përfitimet e uthullit

Koha: 2017-10-24 Goditjet: 30

Thuhet se uthulla është e mirë për shëndetin. Në pesë vjet më parë, është e popullarizuar të pini uthull molle në Amerikë. Dhe ka disa libra për t'i mësuar njerëzit se si të pinë në palestër. Japonezët që e duan uthullën, e shohin atë si një ilaç për të gjitha sëmundjet. Shumë lloje të terapisë me uthull, si uthull-vezë dhe fasule uthull shpesh sjellin një zjarr të madh në masë. Uthull mund të përmirësojë metabolizmin, të eleminojë lodhjen, të zvogëlojë presionin e gjakut, të mbrojë enët e gjakut për të parandaluar forcimin, dhe gjithashtu mund të kontribuojë në humbjen e peshës dhe ndihmën e sistemit tuaj të tretjes.

Pavarësisht se sa stomak i mirë keni, nuk mund të pini uthull në stomak bosh. Duke e pasur atë midis vakteve ose një orë pas darkës, por të butë për stomakun dhe ndihmon tretjen.