TEL: + 86 185-2101-4030

Të gjitha kategoritë
EN

home>Lajme>Lajmet e Ndërmarrjeve

Si ta ruajmë salcën e sojës?

Koha: 2017-10-30 Goditjet: 25

Salca e sojës e pa hapur është rafti e qëndrueshme dhe mund të mbahet në një vend të freskët dhe të errët.

Një salcë soje e hapur, duhet të mbahet në frigorifer për aromë optimale.

Përmbajtja e lartë e kripës së shumicës së salcës së sojës do të parandalojë që mikroorganizmat e rrezikshëm të shumohen në temperaturën e dhomës, por përbërësit e aromave kushtojnë prodhuar gjatë procesit të fermentimit mbrohen në kushte frigoriferike.

Salcat e sojës me cilësi të ulët kanë më pak të ngjarë të kenë një degradim të dukshëm të aromës në temperaturën e dhomës.