TEL: + 86 185-2101-4030

Të gjitha kategoritë
EN

home>Rreth nesh

Përqendrohuni në alga deti dhe
prodhimi i wasabi i erëzave.

Chitsuruya Ndërmarrja është themeluar në janar 1996, duke u mbështetur në burime natyrore të hollë për të botain dhe prodhimin e produkteve superiore. Tani, ne ofrojmë alga deti të pjekur, salcë soje dhe produkte të tjerë të lidhura me alga deti.

Hyrja në partneritet me japonez Fujimasa Co, Ltd në Mars, 2001 dhe formuar Nantong Chitsuru Foods Co, Ltd Të përpiqemi të hyjmë në tregun intemacional, bazuar në produkte origjinale, ne në prodhimin e pajisjeve të specializuara të përparuara në botë dhe zhvillojmë vazhdimisht produkte të reja dhe të përmirësuara.

E specializuar në prodhimin e alga deti, erëza (salcë soje, uthull, mirin, salcë petë, salcë Barbecue ...), wasabi, xhenxhefil Sushi dhe seri e produkteve ushqimore japoneze, Nantong Chitsuru Foods i kushton plotësimit të kërkesës së njerëzve bashkëkohorë për tradicionale, të shëndetshme dhe natyrale ushqime.

Aktualisht, produktet Chitsuruya, Senetsu & Edozen janë zhvilluar më shumë se 100 lloje të produkteve dhe eksportohen në më shumë se 30 vende.

Biznesi gjithashtu miratoi certifikata ndërkombëtare të cilësisë, BRC, HACCP & ISO 9001.

Mund produktet Chitsuruya të shndërrohen në miliona vinça për t'ju sjellë fat, shëndet dhe gjithashtu bëhet shëndeti, lumturia dhe shoqëruesi juaj i mirë.

HISTORIA

1996

Factoryshtë themeluar fabrika Chitsuruya Foods, dhe filloi të eksportojë produkte alga deti në vendet e tjera.

1997

Zbatimi i markës "Chitssuruya" u miratua.

1998

Chitssuruya zhvilloi erëza të detit të detit në mënyrë të pavarur, dhe duke e përdorur atë për produkte.

2001

Qidong Qianyue Foods Co, Ltd.was basic.We hyjmë në partneritet me japonez Fujimasa Co, Ltd. Ne bëhemi furnizuesi i kompanisë "SK" dhe "NBF" (Tajlandë) nga themelimi i kompanisë sonë.

2003

Shtator u regjistrua marka "Edozen".

2004

Ne sjellim pajisjet e prodhimit të erëza dhe filluam të prodhojmë produktet e erëzave.

2005

Ne morëm pjesë në shfaqjen Anuga në Gjermani.

2006

Ne morëm pjesë në Sial Show në Francë.

2007

Fabrika e re Chitsuruya deklaroi të ndërtojë. Ne morëm pjesë në Anuga Show në Gjermani.

2009

Fabrika e Nori (alga deti) u zhvendos në fabrikën e re.Brand "Waraku" u regjistrua me sukses.

2013

Ne sollëm sistemin e pastrimit CIP dhe sistemin e filtrimit të membranave në fabrikën tonë.

2014

Zhvillimi i Asazuke Nor Noto (bazë e lehtë e turshisë) u arrit.

2015

Filluam të kushtojmë më shumë fokus në tregun e brendshëm. Ne filluam të furnizojmë produkte të personalizuara në restorantin ushqimor japonez Zhuruo në Shanghai.

2016

Ne morëm pjesë në shfaqjen e WorldFood në Moskë. Ne morëm pjesë në Sial Show në Francë.

Origjina e 'chitsuruya': LvSi, vendlindja e detit, eksperimenti i kultivimit të detit ishte i suksesshëm në LvSi në 1973.

LvSi u emërua gjithashtu 'qyteti i qytetit' - legjenda ishte se dongbin kishte ardhur nga vinçi për katër herë, dhe ky vend është quajtur "LvSi" (Lv, katër herë) që atëherë. Për shkak se marka jonë ka lindur në LvSi, e shoqëruar me drejtimin e zhvillimit të kompanisë sonë, bazuar në kuzhinën japoneze, tmerret japoneze të shqiptimit u miratuan si markë tonë, 'chitsuruya'.

Origjina e 'chitsuruya': LvSi, vendlindja e detit, eksperimenti i kultivimit të detit ishte i suksesshëm në LvSi në 1973.

LvSi u emërua gjithashtu 'qyteti i qytetit' - legjenda ishte se dongbin kishte ardhur nga vinçi për katër herë, dhe ky vend është quajtur "LvSi" (Lv, katër herë) që atëherë. Për shkak se marka jonë ka lindur në LvSi, e shoqëruar me drejtimin e zhvillimit të kompanisë sonë, bazuar në kuzhinën japoneze, tmerret japoneze të shqiptimit u miratuan si markë tonë, 'chitsuruya'.

STREHI I BRANDIT

Eksporti i Produkteve50 +

Vendi dhe rajoni


Vend i nxehtë

Kina, Rusia, Japonia, Tajlanda, Vietnami, Malajzia, Indonezia, Singapori, Australia, Turqia, Spanja, Franca, Ukraina, Egjipti, Luksemburgu, Kanada, SHBA, Brazili, Argjentina, Afrika e Jugut

KONTROLLI I CILËSISË

Inspektimi Pamor i Detit të Detit
Makinë e inspektimit të arit
Linja e mbushjes
Plotësimi Machine
Pajisjet uthull
Prodhimi i uthullës

CERTIFIKATA